Žárovka, žárovka nebo žárovkový globus je elektrické světlo s drátěným vláknem zahřívaným, dokud nesvítí. Vlákno je uzavřeno v baňce, aby bylo vlákno chráněno před oxidací. Proud je do vlákna přiváděn pomocí svorek nebo drátů uložených ve skle. Objímka žárovky poskytuje mechanickou podporu a elektrické připojení.

Zde prozkoumáme výrobu prvních žárovek, které vynalezli Thomas Edison a Joseph Swan. Přepsal jsem první patent Edisonovy elektrické lampy do jediného obrázku, protože archivované skeny dostupné na vládních webových stránkách jsou téměř příliš nízké kvality na čtení.

Tato žárovka je vyrobena výhradně z jednoduchých, převážně domácích materiálů, které vyžadují velmi málo speciálního vybavení. Základní konstrukce obsahuje skleněnou nádobu naplněnou CO2 a grafitové vlákno.

Díky tomu jde o žárovku s uhlíkovým vláknem, která je analogická těm, které vyrobil Edison, než se wolfram stal normou. Zřeknutí se odpovědnosti: Nezkoušejte tento experiment doma, tuto žárovku provádí v kontrolovaném prostředí profesionál.