Plánování dovolené v nemusí vždy probíhat jen prostřednictvím cestovní kanceláře, a to i v případě, že nepatříte mezi dobrodruhy. Když se vydáte autem do Chorvatska, můžete si na webu ubytovanivchorvatsku.cz zajistit snadno ubytování i v několika destinacích, které mohou na sebe navazovat. Chorvatsko je krásnou a rozmanitou zemí, proto někteří turisté nezůstávají na jednom místě a chtějí poznat, co nejvíce úchvatných chorvatských míst.

Staré město Dubrovník

Dubrovník patřil mnoha národům – Italům, Chorvatům, Francouzům a Rakušanům. Každý z nových majitelů zanechal svou stopu v architektuře města. Dnes je Dubrovník jedním z nejznámějších chorvatských turistických center a perfektním místem pro letní hudební festivaly. Písečné a oblázkové pláže jako Lapad a Banje jsou označeny nejvyšší globální značkou kvality – modrou vlajkou – což z nich dělá idylická místa, kde si můžete užít Jadran. Zájezd Chorvatsko může být velmi rozmanitý, i když zůstanete na jednom místě.

Dubrovník také disponuje mnoha apartmány v různých provedeních, většinu z nich objevíte v nabídce na ubytovanivchorvatsku.cz.

Chorvatské ostrovy

Chorvatsko je právem označováno jako Země tisíce ostrovů, má asi 1145 ostrovů podél pobřeží. Obydlených je však pouze 47 z nich. Může být náročné vybrat si jen jednu destinaci s takovým množstvím různých možností.

Hvar

Je to nejslunnější ostrov ze všech a jedno z mála míst na Zemi, kde levandule přirozeně roste. Je to také ostrov olivového oleje, hroznů a podzemních pramenů. A pokud se chcete ponořit do ostrovního života, vydejte se hluboko do Hvaru.

Brač

Nachází se v regionu Dalmácie, vedle Hvaru a je známé svou pláží nedaleko Bolu – Zlatni Rat (Zlatý mys nebo Zlatý roh). Název vesnice se z chorvatštiny překládá jako „bolest“, což lze ospravedlnit, protože krása pláže a moře vás přesvědčí, že toto místo je rájem na Zemi, takže je opravdu bolestivé později opustit.