Život, tak jak ho známe, nám byl propůjčen na omezenou dobu. Je to dar, který musí jednoho dne každý z nás „vrátit“. Ten, kdo však nemůže odejít s námi a kdo tu zůstává, jsou naši blízcí. Rodina a přátelé, kteří se s námi loučí. Abychom jim to usnadnili, vyrábíme pro své klienty už více než třicet let kvalitní české urny.

Kvalitní české porcelánové urny

Každá urna, každý design, vzniká s maximální péčí. České urny si kladou již více než třicet let za cíl přinést svým klientům tu nejlepší kvalitu v klasickém i moderním designovém provedení. Každý kousek, který opustí naši výrobnu, projde několikrát rukama našich pečlivých a profesionálně vyškolených zaměstnanců. Proces výroby sestává z několika kroků.

  • Návrh a první prototyp – nejprve navrhneme nákres, podle kterého vznikne první prototyp, tedy model sádrové formy, z které je odlit první kus. Ten je následně vypálen. Pokud výpal dopadne dobře a tvar se osvědčí, vyrobíme další formy. Teď už jsou urny v novém designu odlévány ve velkém.

  • První výpal a další práce – jakmile jsou odlitky hotové, projdou prvním výpalem, odborně přežahem. Teplota je podstatně nižší, než tomu bude později u finálního výpalu. Jakmile výrobky vychladnou, opracujeme na nich veškeré nedokonalosti.

  • Glazura a finální výpal – finální nebo také ostrý. Jakmile jsme s opracováním spokojeni, nanášíme glazuru, kterou necháme zaschnout. Následuje druhý, ostrý výpal.

  • Dekor drahými kovy – následuje ruční zdobení. Urna je většinou zdobena drahými kovy jako je zlato nebo platina, případně barvami, které jsou z kovů vyrobeny.

  • Zdobení fotografií – další variantou zdobení je přenos fotografie, kterým se zabýváme již více než dvacet let. V naší nabídce najdete také stojánky na hrob.

Vsypové urny a klasické české urny

Pohřeb by měl být dle vašeho přání. V prostředí ve kterém se budete moci důstojně rozloučit s blízkým člověkem. České urny mají široký sortiment, velkou část portfolia tvoří také personalizované urny s fotografií. Volba je jen na vás.

V naší nabídce najdete pohřební urny klasické a pohřební urny vsypové. Vše ve variantách urny barevné, urny bílé a jednoduché urny. Vše v maximálně kvalitním provedení, které přečká desetiletí.